Saugus elgesys su vaistais

Didžiausias pavojus vaikams paragauti ne vietoje padėtų vaistų kyla pas senelius. JAV vykdomi tyrimai rodo, kad dėl ne vietoje padėtų vaistų kasmet kenčia dešimtys tūkstančių vaikų. Kol Lietuvoje tokio pobūdžio statistikos ir bei tyrimų nėra, vaistininkų bendruomenė pradeda informacinę kampaniją ir prašo visuomenės būti budriais-Tabletė-ne-saldainis.
Dažniausiai tėvų daroma klaida gydant vaikus – sakymas, kad vaistas bus toks pat skanus kaip saldainis. Kitas specialistų išskiriamas riziką keliantis įprotis- laikyti vaistus visiems lengvai prieinamoje vietoje.
Vaikui nepakanka pasakyti, jog vaistai yra suaugusiųjų reikalas, nes tai skatina vaikus tik dar labiau domėtis, kuo viena ar kita tabletė ypatinga, koks jos skonis. Kampanijos metu priminsime, kaip tinkamai vaikams paaiškinti, kodėl vaistai turi būti saugomi taip griežtai. Vaikai, sulaukę 2-3 metų, jau gali suvokti, kas galima ir ko negalima. Tad tėvai jau nuo 2 metų amžiaus privalo aiškinti saugaus elgesio principus. Vaikai lengviau viską įsimena, jei jiems kiekvieną dieną yra primenama, ko negalima daryti. Tėvai turi pasirūpinti saugia buitimi. Tai padėtų apsaugoti vaikus nuo nelaimių ir apsinuodijimų:

  1. Vaistus privalu laikyti ten, kur vaikas nepasiektų.
  2. Niekuomet nevartokite vaistų mažamečių akivaizdoje ir nevadinkite jų saldainiais ar vitaminais
  3. Nenumeskite vaistų kur papuolė.
  4. Neperpilkite skystų vaistų į patogesnę, ne jiems skirtą tarą
  5. Tablečių nelaikykite lengvai atidaromose dėžutėse.
  6. Vaistus laikykite ne žemiau nei 1,5 m. aukštyje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Skip to content