Varvekliai ir ledonešiai

Pagaliau sulaukėm tikros žiemos ! Tačiau, tokia žiema atneša ir savo pavojus: reikia saugotis ant stogų susiformavusių varveklių ar sniego nuošliaužų, kurioms krintant galima patirti sunkią traumą.   Ant stogų susidarius dideliam sniego sluoksniui, ypač prasidėjus lijundrai ar šlapdribai, stogo konstrukcijos gali jo neatlaikyti.    Ant stogų gausiai kaupiasi sniegas, o atšilus – ledas ir vanduo.

Ant namų stogų susidarę varvekliai ir sniego nuošliaužos kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei.

Jei išsiruošėte pasivaikščioti po sostinės senamiestį, turėtumėte atidžiai žiūrėti ne tik po kojomis, nes plikledis gali pakoreguoti jūsų pasivaikščiojimo planą, bet ir pasidomėti tuo, kas kabo virš galvos. Kasmet pasitaiko atvejų, kai žmones rimtai sužaloja nuo stogų krentantys įspūdingo dydžio varvekliai. Kai ant sniego pasipila lietus, šaligatviai ir gatvės tampa spąstais vyresnio amžiaus žmonėms. Jie griūva, susižaloja čiurnas, rankų riešus, klubo kaulus. Tokios traumos išties pavojingos.

Sniego sankaupos – tai ne tik sniegas, bet ir maži ledo gabaliukai, kurie kaupiasi išilgai stogo ir jo pakraščiuose. Kol jie sušalę, didelio pavojaus nekelia, bet šiltesnėmis žiemos dienomis paviršiniam sniegui tirpstant jis leidžiasi žemyn ir susikaupus didesniam kiekiui nukrenta sukeldamas pavojų praeiviams.

Siekdama išvengti nelaimingų atsitikimų miestų savivaldybės ragina namų savininkus, daugiabučių bendrijų pirmininkus ir įmones pasirūpinti savo pastatų saugumu – nudaužyti varveklius, pašalinti nuo pastatų stogų susidariusias sniego sankaupas.

Miesto tvarkos ir švaros taisyklėse numatyta šalinti ledą (varveklius), sniegą nuo gyvenamųjų namų ir kitų pastatų stogų, lietaus vamzdžių ir balkonų, užtikrinant, kad savaiminis sniego ar ledo kritimas nuo statinių nesukeltų žalos žmonių sveikatai ir turtui. Valant sniegą, ledą ir varveklius nuo gyvenamųjų namų ir kitų pastatų stogų, lietaus vamzdžių ir balkonų, privaloma laikytis darbo saugos reikalavimų, aptveriant pavojingą teritoriją, nesugadinti stogų dangos, ryšių ir elektros tinklų komunikacijų, apsaugos įrangos, laidų, šviestuvų, radijo ir televizijos antenų.

Būkime saugūs !

Skip to content