Atrandam Lietuvą

2019 m. rugsėjo mėn. „Šokliukų“ grupės bendruomenė priėmė iššūkį „Surink Lietuvą“ ir įsijungė į 60 savivaldybių apjungiantį projektą, kurio esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po Lietuvą, bet ir pažinti kiekvieną jos lopinėlį bei aplankytame krašte įsigijus to krašto formos magnetuką, surinkti šešiasdešimt ir sujungti juos į vieną visumą – LIETUVOS ŽEMĖLAPĮ.

Ir kelionės po gimtinę prasidėjo. Visus metus iš „Šokliukų“ keliautojų lūpų skambėjo istorijos apie Ukmergės piliakalnį ir dainuojančius balandžius, Akmenės dinozaurus ir drugelius, Marijampolės kates, kurias taip mylėjo grafienė, Lietuvos dvarus ir bokštus, nesibaigiančius miškų takus,  Zarasų ežerus,  Skuodo rankų darbo puodynes, pilnas dar šilto karvės pieno, Varėnos miškus, pilnus grybų ir mistinių gyvačių.

Grupėje dar ir šiandien liejasi istorijos apie Lietuvą. Išdidžiai parodai ruošiamas iš magnetukų sudėtas Lietuvos žemėlapis. Skaičiuojam. Jų šešiasdešimt.  Netrūksta nei vieno ir visi vienodai svarbūs. Kaip ir kiekvienam iš mūsų Lietuva.

Grupėje dėliojamos ir rūšiuojamos kelionių nuotraukos. Dalindamiesi prisiminimais aplink spirga vaikai. Daug pirštukų ant žemėlapio vardija Lietuvos miestus. Išgirstu minint Kernavę, Kėdainius, Marijampolę, Prienus. Vaikų lūpose žydi ir auga Lietuva.

Apkeliauta, išgyventa, pamatyta, papasakota, pasidalinta.

„Mes tai padarėme. Visi drauge buvome pirmo tokio pobūdžio projekto, apjungusio visą Lietuvą, dalimi“ – džiaugiasi ir didžiuojasi savo grupės bendruomene grupės mokytojos Dalia ir Jurga.

Išgyvenkime projekto „Surink Lietuvą“ gražiausias akimirkas, aplankydami nuo rugsėjo 1 d. „Bitutėje“ pradėsiančią veikti fotografijų parodą „Atrandam Lietuvą“.