Japonų kultūros savaitė

Japonų kultūros savaitės metu „Bitutės“ ugdytiniai pažino spalvingosios Japonijos kultūrą ir tradicijas.

Buvo ugdomos japonams ir mums svarbios vertybės bei įgūdžiai: savęs pažinimas, tarpusavio bendravimo svarba, pagarba gamtai, kitoms kultūroms ir žmonėms, kylanti iš supratimo, kad pasaulis platus ir margas, todėl ir įdomus.

Kopijuodami japoniškas raides – hieroglifus, vaikai susipažino su neįprastu japonų raštu, sužinojo, kaip ir kuo gyvena japonų vaikai, matavosi tradicinį japonų drabužį – kimono, bandė vaikščioti, apsiavus unikaliuosius geta tradicinius medinius batus, išmoko japoniškai ištarti paprastus mandagumo žodelius, dalyvavo magiškose arbatos gėrimo ceremonijose, gamino ir ragavo tradicinius japonų patiekalus, išbandė Origami lankstymo

meną. STEAM veiklų metu, naudodami mikado pagaliukus, statė draugystės tiltus su Japonija, stebėjo lotoso žiedo skleidimąsi ir ugnikalnio išsiveržimą iš Fudziamo kalno. Muzikinių užsiėmimų metu susipažino su japoniškais muzikos instrumentais: kanklėmis koto, fleita fuė, bambuko barškučiu bin dzasara, būgnais taikas, išmoko tradicinių lopšinių, mankštinosi pagal japonišką mankštą, žaidė tradicinius japonų žaidimus.

Ilgajame darželio koridoriuje vis dar skamba relaksacinė japonų muzika, ant nutiesto draugystės tilto supasi lankstiniai, o ant sakuros šakelių tyliai gieda gervės, dėkodamos už toleranciją ir tautų draugystę.

AČIŪ visiems, padėjusiems įgyvendinti idėjas LTOK finansuojamo projekto „Draugystės tiltas. Lietuva – Japonija“ metu.

Buvome šauni komanda.

Skip to content