,,MŪSŲ EKSPERIMENTAS‘‘

DALYVAUJAME KLIMATO KAITOS KONKURSE ,,MŪSŲ EKSPERIMENTAS‘‘

(Organizuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos)

Ar  žinojote, kad:

• Plastikiniai maišeliai 1959 metais buvo  išrasti Švedų inžinieriaus Thulin ir pradėti naudoti kaip efektyvi priemonė medžiams išsaugoti. Su idėja, kad maišelis bus naudojamas daug kartų.
  • Praėjus vidutiniškai 12 min. po naudojimo maišelis patenka į šiukšlių dėžę.
  • Kas sekundę pasaulyje išmetama 160000 plastikinių maišelių.
  • Plastikiniai maišeliai ir kitos plastiko atliekos išmetamos į vandenynus, kiekvienais metais pražudo apie 1 mln. įvairių jūros būtybių.

Susiduriant su taršos problema, nusprendėme, jog galime ne tik skųstis dėl esamos situacijos, tačiau tapti ir aktyviais šios problemos sprendėjais. Todėl nusprendėme pasitelkti visą mūsų darželio bendruomenę ir sudalyvauti klimato kaitos konkurse. Kartais nereikia sukurti kažko naujo, bet užtenka pakeisti savo vieną ar kitą įprotį, kad sukurtume gražesnį rytojų. Išsikėlėme tikslą – pasiūti medžiaginius maišelius kaip alternatyvą vienkartiniams įpakavimo maišeliams, kurių panaudojimo laikas kartais siekia tik kelias sekundes. Akcijos dieną su vaikais šiuos pasiūtus maišelius padovanosime prekybos centruose besilankantiems žmonėms bei tokiu būdu didinsime mūsų bendruomenės sąmoningumą apie atsakingą vartojimą. Taigi, kad įgyvendinti šią idėją, mums reikia jūsų, mieli tėveliai, pagalbos ir aktyvaus dalyvavimo.

KVIEČIAME JUS TAPTI ŠIOS SVARBIOS, UGDOMOSIOS AKCIJOS DALYVIAIS IR PRAŠOME:

• Iki kovo 31 dienos kartu su vaiku iš panaudotos kuo lengvesnės medžiagos (pvz., senų dieninių užuolaidų) pasiūti maišelį, kuris taptų alternatyva vienkartiniams ploniems plastikiniams įpakavimo maišeliams.
  • Fiksuoti maišelio siuvimo akimirkas bei atsiųsti nuotraukas grupės auklėtojai.

Tuo tarpu, mes:

• Grupėje kartu su vaikais dekoruosime ar siuvinėsime maišelius.
  • Gvildensime temas apie draugiškesnį mūsų aplinkai gyvenimo būdą. Kaip ir kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kokiais būdais galime sugeneruoti mažiau atliekų, sumažinti vartojimą.
  • Nagrinėjant tvaraus gyvenimo temas, bus ugdomos vertybės – atjauta aplinkai, kurioje gyvenu ir vienas kitam, atsakomybė už savo elgesį bei sąmoningumo, rūpestingumo , kūrybiškumo vertybės.
  • Tik su jūsų sutikimu, filmuosime šias dirbtuves, imsime iš vaikų interviu apie gamtos tausojimą ir daromos akcijos svarbą.
  • Kartu su keliais vaikais, kurie gaus tėvų sutikimą, išdalinsime maišelius žmonėms prekybos centre.
  • Sumontuotą filmuotą medžiagą pateiksime konkursui ,, Mano eksperimentas‘‘ atstovams iki gegužės 17 dienos.
  • Filmuota medžiaga ir veiklos aprašymu pasidalinsime su tėveliais.

Mes turime galią keisti!

Lopšelis-darželis ,,Bitutė‘‘