Vaikystės vasara basomis

Ar dar prisimeni savo vaikystę kaime basomis, kai nei kankorėžiai, nei akmenukai, nei pagaliukai nebadė basų kojyčių? Deja, miesto vaikui tai tapo iššūkiu.

Vakarės mamytės Ramunės Valaitienės įkvėpti, auklėtojų Jurgos ir Dalios suburti, darželio finansuojami, „Šokliukų“ grupės tėvai, negailėdami asmeninio laiko ir pastangų, drauge su darželio bendruomene susibūrė  bendram tikslui ir darželio teritorijoje įkūrė „Basų kojų“ taką.

Eidami taku vaikai po kojomis pajunta smėlio smilteles, natūralius akmenis, grublėtus kankorėžius, medžių žievę, drožles, žvyrą, vėjo ir jūros nugludintus pagaliukus. Tako paklotė maloniai stebina ir suteikia galimybę patirti neįtikėtinus pojūčius.

Mūsų senoliai sakydavo, kad pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina. Tai stiprina vaikų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines organizmo zonas. Refleksoterapija padeda kovoti su stresu ir  įtampa, o pėdų masažas – bene maloniausias iš visų masažo rūšių. Jis atpalaiduoja, šalina nuovargį ir gerina miegą.

Prisimindama močiutės kaimą ir aš kasdien praeinu „Basų kojų“ taku. Pradedu priprasti ir labai atidžiai nebežiūriu po kojomis. Vakar eidama kankorėžiais beveik nebesiraukiau.

Šaunioji „Šokliukų“ grupės komanda! „Bitutės“ vaikams jūs sugražinote vasarą basomis.

Tikiu, kad edukacinių erdvių darželio kieme kasmet daugės.

Skip to content